Damycel englishczech
nejakyWEB
 
ghost ghost ghost
ghost ghost ghost
 
ghost ghost
ghost ghost

Shiitake nachází všestranné použití v orientální i evropské kuchyni zejména při redukčních, makrobiotických a vegetariánských dietách.
Má velmi nízkou energetickou hodnotu.
Nasytí, chutná a přitom nás nezatíží přebytečnou energií - netloustne se po ní. Pomocí shiitake můžeme v našem jídelníčku nahradit maso a nebo ji lze použít k dochucení všech druhů masitých pokrmů. Shiitake je výtečným doplňkem ke kuřecímu a králičímu masu. Znamenitě se hodí do polévek a omáček. Shiitake můžeme upravovat všemi tradičními způsoby. Můžeme je dusit, smažit, grilovat, fritovat, zapékat a případně i udit. Aby vynikla jejich výrazná a jedinečná houbová chuť, při dušení šetříme vodou a houby podléváme minimálně. Namísto dušení můžeme houby připravit v mikrovlné či horkovzdušné troubě. Takto upravené houby můžeme dále zpracovávat mnoha rozličnými způsoby. S cibulkou, šunkou, rajským protlakem se hodí ke špagetám či toustům, se smetanovou omáčkou pak k těstovinám. Výtečné jsou zapečené s brokolicí či květákem a sýrem. Pokud na zpěněné cibulce podušené shiitake smícháme s vajíčkem, můžeme si dopřát klasickou smaženici. Dušené shiitake jsou vhodné k přípravě salátů, např. s rajčaty, hlávkovým salátem nebo se zelím. Shiitake můžeme obalovat jako řízky a nebo je smažit ochucené pouze kmínem a solí. Při grilování můžeme shiitake např. potírat směsí oleje, česneku, citronové šťávy a soli.Oblíbeným způsobem úpravy je též marinování, např. ve směsi sojové omáčky a oleje.Další recepty k přípravě shiitake.

Pokrmy připravené ze shiitake můžeme uchovávat v chladu a opětovně ohřívat. Čerstvé shiitake můžeme skladovat při teplotě 1 - 5°C až po dobu dvou týdnů.

ghost
ghost
Novinky v pěstování hub
w ghost w
ghost Vypěstujte si houby doma z pěstebních bloků. ghost Pěstujeme nové houby Maitake. Připravujeme nové houby Enoki.
ghost
w ghost w
ghost
ghost
Návody a recepty pro přípravu a pěstování hub
w ghost w
ghost Návody a recepty na pěstování hub ghost Návody na přípravu jídel z našich hub. Návody na pěstování z bloků.
ghost
w ghost w
ghost
Objednávejte shiitake poštou
w ghost w
ghost Online nákup hub shiitake - pěstebních bloků a sušených hub ghost Objednávka on-line.
Malé objednávky k doručení poštou lze vyřídit zde.
ghost
w ghost w
ghost
 
ghost ghost